• Vega Rumia

Złącza Camlock

Złącza Camlock (Kamlok, Kamlock) czasami nazywane szybkozłączami Camlock są typowym systemem łączenia węży niskociśnieniowych dla potrzeb szybkiego i łatwego łączenia przewodów giętkich lub przewodu giętkiego z przyłączem maszynowym oraz przesyłania różnych mediów za ich pomocą.

Złącza camlock charakteryzują się prostą budową i obsługą, a zablokowanie wtyku złącza w gnieździe następuje przez ręczne dociśnięcie dźwigni blokujących. Uszczelnienie jest wykonane na płaskiej uszczelce umieszczonej w rowku złącza i jest wykonywane w momencie dociskania blokady. Dodatkowym zabezpieczeniem przed przypadkowym otwarciem złącza może być zawleczka umieszczona w otworach gniazda.

Element “męski” złącza Kamlok jest łączony z elementem “żeńskim” poprzez odpowiednie przełożenie dźwigni. Przewód w trakcie łączenia złączy nigdy nie jest przekręcany, nie ma więc zagrożenia jego ugięcia czy złamania!

Złączki Kamlock znajdują szerokie zastosowanie w budownictwie, przemyśle chemicznym, spożywczym, górnictwie, w instalacjach zaopatrujących w paliwo, w podłączeniach zbiorników itp.

Złącza CAMLOCK wykonywane są z aluminium, mosiądzu (brązu), stali nierdzewnej, polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym. Występują w rozmiarach od 1/2” do 8” (DN13 do DN200). Posiadamy w swojej ofercie pełen zakres tych złączy, niezależnie od rozmiaru czy materiału wykonania.

Pokaż 1 - 18 z 38 produktów

Pokaż: 36 / 72 / Wszystko