Zawory

Zawór to urządzenie, którego podstawowe funkcje polegają na zamykaniu i regulowaniu przepływu cieczy lub gazu przez instalację do której urządzenie jest przyłączone. Podstawowa klasyfikacja dzieli je na dwa rodzaje zaworów – zawory kulowe i zawory tłokowe.

Podział zaworów ze względu na ich przeznaczenie

W zależności od przeznaczenia zaworów, można podzielić je na zawory regulacyjne, odcinające, zamykające, rozdzielcze, bezpieczeństwa oraz zwrotne. W zależności od potrzeb, mogą być wykonane praktycznie z dowolnego materiału, nie ma pod tym względem żadnych ograniczeń. Najlepszym rozwiązaniem jest, kiedy wszystkie elementy zaworu są wykonane z tego samego materiału. Dzięki temu ścieralność materiału jest najmniejsza i pozwala optymalnie wydłużyć czas jego eksploatacji.

Zawory w naszej ofercie

Oferujemy Państwu szeroką gamę zaworów, posiadamy w ofercie między innymi zawory niezbędne do zabezpieczenia instalacji paliwowych, zawory antyskażeniowe, zawory balansowe, zawory bezpieczeństwa czy zawory klapowe. Posiadamy także zawory redukcyjne, regulacyjne, rozdzielające, napowietrzające, odpowietrzające i całe mnóstwo innych.

W naszej ofercie posiadamy wyłącznie asortyment renomowanych producentów, sprawdzonych pod względem bezpieczeństwa i jakości, spełniających wszelkie wymagane normy. Dbamy o to, by nasze produkty odpowiadały wszelkim najwyższym wymaganiom, służymy również doradztwem specjalistycznym. Udzielamy wszelkich możliwych informacji o sprzedawanych zaworach, udostępniamy specyfikację techniczną, karty produktów i wszelką posiadaną dokumentację a wszystko po to, żeby nasi Klienci byli pewni jakości obsługi i właściwego wyboru zakupionego asortymentu.  To Wasze zadowolenie podczas zakupów, jest naszym najważniejszym celem.

W razie pytań lub wątpliwości wystarczy się z nami skontaktować – chętnie odpowiemy na każde pytanie.