Strona główna / Nowości w ofercie / Jak wygląda budowa i eksploatacja stacji paliw?

Jak wygląda budowa i eksploatacja stacji paliw?

Jak wygląda budowa i eksploatacja stacji paliw?

Stacja paliw to doskonały pomysł na własny biznes, możliwości prowadzenia takiej stacji jest wiele, jednak trzeba liczyć się z dość dużymi kosztami budowy. Należy zdecydować o formie prowadzonej działalności (spółka, czy jednoosobowa działalność gospodarcza itp.), sposobie rozliczania z urzędem skarbowym i generalnie rozważyć bardzo wiele czynników. Kolejna sprawa to zapewnienie sobie odpowiedniej jakości paliwa, w korzystnej cenie, a co równie ważne, należy pomyśleć o kosztach eksploatacji sprzętu i jego serwisowaniu.

Jest to inwestycja długoterminowa, ale pewna. Tak długo jak istnieje gospodarka, będzie istniał transport, a jeśli jest transport to musi być do niego paliwo. Aby prowadzić swoją stację, już podczas projektowania jej działania warto pamiętać o sprawdzonych firmach, które zajmują się profesjonalną obsługą stacji paliw. Kiedy przytrafi się jakaś awaria, musimy błyskawicznie wymienić uszkodzoną część i mieć pewność, że jest to odpowiedni materiał spełniający wymagane normy, trwały i zapewniający długie i bezawaryjne działanie całego komponentu.

Jeśli żądamy wysokiej jakości, to nie można liczyć na półśrodki czy wadliwe materiały.

Budowa i eksploatacja stacji paliw wymaga od nas stosowania komponentów posiadających odpowiednie certyfikaty, gwarancje i wykonaniem certyfikowanych instalacji paliwowych.  Ważne jest również doświadczenie firmy zajmującej się budową oraz firmy która będzie nam w przyszłości dostarczała jej części zamienne. Pracownicy firmy dostarczającej elementy stacji muszą być odpowiednio przeszkoleni. Wszyscy wiemy, że technika budowy stacji zmienia się wraz z upływem czasu, zmieniają się też obowiązujące przepisy. Firma dostarczająca części eksploatacyjne musi nadążać za tym wszystkim, śledzić innowacje i nowości na rynku. Pracownicy naszego dostawcy muszą się dokształcać i przechodzić odpowiednie szkolenia. Tylko wtedy mamy pewność, że zakupione przez nas części zamienne do eksploatacji stacji paliw są odpowiedniej jakości.

Wysokiej klasy towar, w odpowiedniej cenie

Decydując się na prowadzenie stacji paliw, dobrze jest wybrać najlepszej klasy sprzęt, szczególnie dystrybutory paliw, zbiorniki paliwowe i pozostałe wyposażenie. Muszą to być części trwałe, wysokogatunkowe i odpowiednio tanie w eksploatacji. Oczywiście można zdecydować się na części kupowane najtaniej i byle gdzie, ale najlepiej kiedy sprzęt jest niezawodny, a jego żywotność jest na wysokim poziomie. Mamy wtedy pewność nieprzerwanej eksploatacji. Oszczędzając na niektórych materiałach, możemy w rzeczywistości dużo stracić, ponosząc częste koszty wymiany, i psucia się coraz to  kolejnych elementów naszych dystrybutorów paliwa czy zbiorników.

Długoterminowa współpraca gwarancją powodzenia

Dzięki wybraniu stałego i sprawdzonego dostawcy części zamiennych do naszej stacji benzynowej, zyskujemy pewność szybkiej reakcji na zgłaszane przez nas potrzeby. Nie od dziś wiadomo, że sprzedawca będzie lepiej traktował swojego stałego klienta, niż takiego okazjonalnego. Co prawda, okazjonalny klient jest dla sprzedawcy szansą na pozyskanie nowego (być może stałego) odbiorcy jego towaru, ale bardzo często okazuje się, że stałych klientów mamy np. ok. 20-30%, a pozostali to właśnie sprzedaż okazjonalna. Jednak większość firm woli nawiązać dłuższą współpracę i cieszyć się niezawodnym działaniem sprzętu mając pewność, że w razie problemu może liczyć na pomoc i szybką reakcję dostawcy.