Tablica ostrzegawcza ADR 90/3082

Tablica ostrzegawcza ADR 90/3082

59,04     48,00  netto

Tablica ostrzegawcza ADR 90/3082

Nr UN 90/3082 – Materiał zagrażający środowisku ciekły, I.N.O.

Tablica stała, wsuwana, wykonanie: ocynk.

Tablica ostrzegawcza ADR 90/3082

Oznaczenia ADR jest to podstawowy i obowiązujący w całej Europie (z wyjątkiem Wielkiej Brytanii) system oznaczeń kodowych stosowany w transporcie materiałów niebezpiecznych. Oznaczenie to obowiązuje w międzynarodowym transporcie drogowym, na podstawie umowy ADR.
Postanowienia konwencji ADR (transportu kołowego) i RID (transportu kolejowego) przewidują oznakowanie środków transportu materiałów niebezpiecznych pomarańczowymi tablicami ostrzegawczymi o wymiarach 30 x 40 cm, barwy pomarańczowej (odblaskowe) otoczonymi dookoła czarnym nieodblaskowym pasem. Tablica w górnej części zawiera numer rozpoznawczy zagrożenia.

Tablica ostrzegawcza (tablica ADR) zawiera dwa numery rozpoznawcze przewożonej substancji tj.:
– numer rozpoznawczy niebezpieczeństwa (HIN) – dwie lub trzy cyfry (w liczniku),
– numer rozpoznawczy materiału (UN) – cztery cyfry (w mianowniku).

Powtórzenie cyfry w numerze oznaczającym niebezpieczeństwo (pierwsza i druga cyfra są takie same) oznacza nasilenie niebezpieczeństwa głównego.
Do oznaczeń cyfrowych niebezpieczeństwa wprowadzono dodatkowo znak “X”. Znak ten podstawiony przed numerem rozpoznawczym niebezpieczeństwa oznacza absolutny zakaz kontaktu tego materiału z wodą.

Przepisy umowy ADR są aktualizowane w cyklu dwuletnim.

Dodatkowe informacje

Producent

Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, zapraszamy do rozmowy z naszym handlowcem:

tel. kom.: 601 219 371


Możesz również zadać swoje pytanie przez zamieszczony poniżej formularz kontaktowy.

Zapytanie o produkt

Firma Vega powstała w 1993 roku i od tamtej pory zajmujemy się dostarczaniem części zamiennych do cystern i stacji paliw oraz stacji tankowania LPG, posiadamy pełen asortyment wyposażenia niezbędnego przy przewozie materiałów niebezpiecznych.W naszym sklepie rozumiemy, jak ważne jest zapewnienie sprawnego działania sprzętu. Dlatego oferujemy szeroką gamę części zamiennych, które są kompatybilne ze wszystkimi typami autocystern i stacji tankowania paliw. Nasz przyjazny i kompetentny personel jest zawsze pod ręką, aby pomóc Ci znaleźć odpowiednią część do Twoich potrzeb.

Kupując u nas masz pewność, że otrzymujesz części zamienne najlepszej jakości w konkurencyjnych cenach. Oferujemy również szybką i niezawodną wysyłkę, dzięki czemu możesz jak najszybciej uruchomić swój sprzęt.

Posiadamy niezbędne certyfikaty i pozwolenia, stosujemy normy ISO. Jeśli nie znajdziesz u nas szukanej części, zadzwoń lub napisz do nas! Pomożemy Ci znaleźć właściwe rozwiązanie!

TOP