Złącza strażackie STORZ

Złącza strażackie STORZ

Sidebar

Wyświetlanie 1–9 z 28 wyników

Uszczelka złącza storz ST-75

11,00     8,94  netto

Prądownica wodna PW-52/R

399,75     325,00  netto

Wąż strażacki dn 25 BZ 20 mb.

244,77     199,00  netto

Pokrywa 25 STORZ

25,83     21,00  netto

Złącza strażackie STORZ

Złącza strażackie STORZ to bardzo dobrej jakości grupa szybkozłączy produkowanych w wersji kutej. Złączki Storz służą dla szybkiego i prostego połączenia przewodów giętkich. Bezproblemowa obsługa i skutecznie zabezpieczający uszczelnienie sposób łączenia obu elementów to niektóre z atutów złączy Storz.

Złącza symetryczne STORZ, zaprojektowane w 1882 roku przez Guido Storza i opatentowane w Szwajcarii w 1890 r. rozpowszechniło się w wielu krajach europejskich jako standardowe złącze węży i armatury strażackiej.

Złącza STORZ posiadają dwa zaczepy umieszczone na obrotowej nasadzie nałożonej na końcówkę do węża i zabezpieczonej pierścieniem, lub dwa zaczepy umieszczone na stałej nasadzie z gwintem nakręconej na gwint np. hydrantu.

Złącza tego typu przeznaczone są do instalacji przesyłowych dla płynnych i sypkich substancji. Stosowane są najczęściej w pożarnictwie, systemach nawadniających, przemyśle chemicznym, spożywczym oraz rolnictwie.

Najbardziej popularne są złącza STORZ wykonane z aluminium i takie prowadzimy w ciągłej sprzedaży. Posiadamy również  końcówki do węży, zaślepki, adaptory, złącza obrotowe, redukcje, złączki do budowy adaptorów i redukcji, łączniki do węży, klucze hakowe STORZ, uszczelki do węży tłocznych i uszczelki do węży ssawno-tłocznych.

TOP