Zwijadło przewodu uziemiającego ML-2930-14 AM

Zwijadło przewodu uziemiającego ML-2930-14 AM

4 .163,55     3 .385,00  netto

Zwijadło przewodu uziemiającego ML-2930-14 AM

Automatyczna kontrola prędkości przewijania, bez zaplątania, zwija się ze stałą prędkością.

 • Wytrzymała konstrukcja, długa żywotność, przetestowane do 5000 cykli.
 • Kompaktowe i lekkie.
 • Całkowicie zamknięty mechanizm sprężynowy i zatrzaskowy.
 • Wykończenie odporne na warunki atmosferyczne.
 • Stale nasmarowane łożyska.
Kategoria: Tag:

Zwijadło przewodu uziemiającego ML-2930-14 AM

Szpule do wyładowań statycznych zapewniają zwijanie i kompaktowe przechowywanie 22,5 metrowego zespołu kabli i zacisków. Zwijadła służą do łączenia samolotu z samolotem, tankowania ciężarówki i/lub uziemienia podczas tankowania. Dotyczy to również samochodów ciężarowych, cystern załadunku i rozładunku lub innych zastosowań, w których elektryczność statyczna może spowodować iskrę i inne eksplozje.
Amerykańskie specyfikacje wojskowe MIL-R-83325 i A-A50696, które zastępują MIL-R-83232, są uważane za najwyższe standardy dla zwijadeł statycznych zwijanych sprężyną. Zwijadła przekraczają wymagania specyfikacji wojskowych USA.

OPIS

Główną zaletą zwijadła do wyładowań statycznych jest znacznie wygodniejsza obsługa ponieważ waży tylko połowę tego, co większość innych jednostek spełniających wyżej wymienione kryteria. Ponieważ jest również o jedną trzecią mniejsze w całym rozmiarze, zwijadło jest znacznie łatwiejsze do zlokalizowania i zamontowania na pojeździe.

Opatentowany automatyczny mechanizm zatrzaskowy utrzymuje kabel na dowolnej długości. Zwolnienie i wycofanie następuje przez lekkie pociągnięcie za kabel. Automatyczna regulacja przez specjalny zespół hamulca, ogranicza prędkość zwijania w zakresie od 0,6 do 2,0 metrów na sekundę.
Platerowane elementy stalowe i wspornikowa rama podtrzymująca zespół kołowrotka zapewniają sztywną i wytrzymałą jednostkę, która sprawdzi się w najbardziej niesprzyjających warunkach. Wykończenie i uszczelniona konstrukcja bębna chronią części robocze przed korozją. Łożyska kołowrotka są trwale nasmarowane.
Standardowo bęben jest wyposażony w galwanizowaną stalową linkę pokrytą żółtym winylem „Heavy Duty Air Force”
Zacisk siłowy. Dostępne są dwa rozmiary bębnów z kablami o długości 22,5 i 30 metrów. Jednakże zwijadło może być dostarczone bez zamontowanego kabla lub ze żółtym „odpornym na zginanie” kablem Dupont Hytril® powlekanym poliestrem, do dwukrotnie wyższych temperatur, o tej samej długości.
UWAGA: podczas operacji związanych z paliwem, zwijadło zapobiega występowaniu zewnętrznych wyładowań elektrycznych oparów paliwa. Nie usuwa ładunków masowych z paliwa i nie może zapobiec wybuchom wewnętrznym.
Temu zagrożeniu można zapobiec jedynie poprzez zwiększenie przewodności paliwa, tak aby dodatnie i ujemne ładunki elektrostatyczne mogły być rekombinowane.

SPECYFIKACJE
 • Typ: przewijanie sprężynowe, z zatrzaskiem, automatyczną kontrolą prędkości przewijania i regulacją prowadnica kabla.
 • Materiały konstrukcyjne: bęben stalowy platerowany i wspornik montażowy.
 • Wykończenie: zgodne z MIL-STD 808, czerwona farba, oznaczenie folii DG.
 • Kable: – Stal ocynkowana 7 x 7, 5/32” powlekana żółtym winylem; lub stal nierdzewna 7 x 7, 5/32” żółta „odporna na zaginanie” powłoka Hytril®.
 • Zacisk: stop aluminium odlewanego ciśnieniowo o maksymalnej wytrzymałości i przewodności oznaczonej jako zacisk „Heavy Duty Air Force”.
 • Rezystancja elektryczna: maksymalnie 10 omów między zaciskiem a podstawą montażową.
 • Żywotność: przetestowana do 5000 cykli.
 • Prędkość zwijania linki: 0,6 do 2,0 metrów na sekundę.
 • Zakres temperatur pracy: -54°C do +52°C
 • Zakres temperatur przechowywania: -62°C do +72°C

Dodatkowe informacje

Producent

Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, zapraszamy do rozmowy z naszym handlowcem:

tel. kom.: 601 219 371


Możesz również zadać swoje pytanie przez zamieszczony poniżej formularz kontaktowy.

Zapytanie o produkt

Firma Vega powstała w 1993 roku i od tamtej pory zajmujemy się dostarczaniem części zamiennych do cystern i stacji paliw oraz stacji tankowania LPG, posiadamy pełen asortyment wyposażenia niezbędnego przy przewozie materiałów niebezpiecznych.W naszym sklepie rozumiemy, jak ważne jest zapewnienie sprawnego działania sprzętu. Dlatego oferujemy szeroką gamę części zamiennych, które są kompatybilne ze wszystkimi typami autocystern i stacji tankowania paliw. Nasz przyjazny i kompetentny personel jest zawsze pod ręką, aby pomóc Ci znaleźć odpowiednią część do Twoich potrzeb.

Kupując u nas masz pewność, że otrzymujesz części zamienne najlepszej jakości w konkurencyjnych cenach. Oferujemy również szybką i niezawodną wysyłkę, dzięki czemu możesz jak najszybciej uruchomić swój sprzęt.

Posiadamy niezbędne certyfikaty i pozwolenia, stosujemy normy ISO. Jeśli nie znajdziesz u nas szukanej części, zadzwoń lub napisz do nas! Pomożemy Ci znaleźć właściwe rozwiązanie!

TOP